Aktualności

Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy

Drukuj

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs na Wieniec Dożynkowy, którego koordynatorem jest Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zgłoszenia wieńców do Konkursu mogą dokonywać osoby fizyczne, koła gospodyń wiejskich, sołectwa, gminy, powiaty, kościelne osoby prawne oraz organizacje z województwa pomorskiego.

Udział w Konkursie należy zgłosić do dnia 11 września 2018 roku do koordynatora przebiegu Konkursu wyłącznie na formularzu Zgłoszenie Wieńca Dożynkowego, stanowiącego załącznik do Regulaminu.

Podpisane zgłoszenia do udziału w Konkursie można składać:

- osobiście w sekretariacie Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ul. Augustyńskiego 2, 80-811 Gdańsk, pok. 100;

- listownie na adres korespondencyjny Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk,

- faxem pod nr. (58) 32 68 663

- elektronicznie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wieniec należy dostarczyć do dnia 16 września 2018 roku do miejscowości Parszczyce, gmina Krokowa, powiat pucki do godziny 08.15.

UCHWAŁA ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu na Wieniec Dożynkowy

Powiatowe Święto Plonów Główczyce 2018

Drukuj

Powiatowe Swieto Plonow 2018 - plakat maly

Program uroczystości:
12:00 Msza św. w intencji rolników w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Główczycach
13:00 Uroczystości dożynkowe na stadionie sportowym w Główczycach:
- wręczenie Bursztynowych Kłosów
- Powiatowy Konkurs na Chleb i Wieniec Dożynkowy
- występy solistów, zespołów wokalnych i tanecznych
- Wybory Gospodyni i Gospodarza Roku 2018
- konkurs na Najlepsze stoisko KGW
19:00 Przeboje Budki Suflera w wykonaniu BUDKA BAND
20:00 Zabawa taneczna
22:00 Pokaz fajerwerków
Podczas imprezy na terenie stadionu sportowego będą dostępne darmowe dmuchańce, gry i animacje dla dzieci oraz stoiska regionalne i promocyjne.

 

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZE STOISKO KGW

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU NA NAJLEPSZE STOISKO KGW

 

REGULAMIN KONKURSU NA CHLEB I WIENIEC DOŻYNKOWY

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU NA CHLEB I WIENIEC DOŻYNKOWY

 

REGULAMIN GOSPODYNI I GOSPODARZ

ZGŁOSZENIE GOSPODYNI I GOSPODARZ

 

KOLEJNA EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZYRODA POWIATU W OBIEKTYWIE"

Drukuj

plakat

Starosta Słupski ogłosił kolejną edycję konkursu fotograficznego pod hasłem „Przyroda powiatu w obiektywie". Zdjęcia można nadsyłać w trzech niżej wymienionych kategoriach:
I - Krajobraz powiatu słupskiego – fotografie wykonane przez osoby dorosłe,
II - Przyroda oczami dzieci - fotografie wykonane przez dzieci w wieku 8-12 lat,
III - Przyroda oczami młodzieży - fotografie wykonane przez młodzież w wieku 13-18 lat.
Swoje prace wraz z kartą zgłoszenia uczestnika, wersją elektroniczną zdjęcia lub negatywu oraz w przypadku dzieci i młodzieży z pisemną zgodą rodzica (opiekuna) należy składać w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14 w Biurze Obsługi Interesanta – pok. nr 1 w terminie do dnia 28 września 2018r.
Regulamin konkursu, wzór karty zgłoszenia uczestnika oraz zgoda rodzica (opiekuna) na udział w konkursie, dostępne są poniżej lub na stronie www.powiat.slupsk.pl w zakładce DLA MIESZAKAŃCÓW/ŚRODOWISKO oraz w siedzibie Starostwa: w Biurze Obsługi Interesanta- pok. nr 1 i w Wydziale Środowiska i Rolnictwa – pok. nr 316.
Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr tel. (59) 841 85 34.

Regulamin

Karta zgłoszenia

Zgoda rodzica

Kursy komputerowe dla osób w wieku 50-70 lat

Drukuj

Na prośbę Fundacji Partycypacji Społecznej ze Słupska, informujemy o możliwości uczestnictwa w kurasach komputerowych osób w wieku 50-70 lat:
Kurs komputerowy dotyczy osób 50+ w wieku aktywności zawodowej i więcej (max wiek 70 lat), zamieszkałych (w rozumieniu Kodeksu cywilnego) w województwie pomorskim, z własnej inicjatywy zainteresowanych nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności i kompetencji ICT,
- zakres szkoleń (np. DIGCOMP 16) Moduł B1: Podstawy pracy z komputerem, Moduł B2: Podstawy pracy w sieci, Moduł B3: Przetwarzanie tekstów, Moduł B4: Arkusze kalkulacyjne, Moduł S3: IT Security, Moduł S9: Rozwiązywanie problemów. Program może być dostosowany do uczestników i możemy zrobić dwa wybrane moduły i inne zajęcia komputerowe np. zaawansowany Excel.
Kurs trwa 150h po 3 h dwa razy w tygodniu. Zajęcia będą odbywać się w szkole.
- poziom (podstawowy),- dostosowany do potrzeb grupy, w grupie powinny być osoby o podobnym poziomie umiejętności komputerowych.
- termin realizacji szkoleń, zajęcia min 2 razy w tyg po 3 h lekcyjnych.
- liczebność grup 16 osób.

W projekcie przewidziany jest:
- posiłek- wszyscy,
- zwrot kosztów dojazdu — do 14 zł/dziennie,
- zwrot kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną.

Dane kontaktowe:

Krystian Szczypek
Fundacja Partycypacji Społecznej
ul. Krasińskiego 7
76-200 Słupsk
Tel.: 575 888 329
www.fundacja-spoleczna.pl

Możliwość uzyskania unijnej pożyczki na rozwój działalności turystycznej

Drukuj

plakat a5 Głowczyce 002Na prośbę Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zamieszczamy informację, iż podmiot ten został wyłoniony przez Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o., do dystrybucji pożyczek na rozwój działalności gospodarczej firm z branży turystycznej.

WARP Sp. z o.o. jest spółką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, powołaną w 2003 roku. Celem naszej działalności jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Będąc organizacją non-profit, wypracowane zyski przeznaczamy na realizację celów statutowych. Wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pożyczek, duża wiarygodność oraz atrakcyjna oferta sprawiły, że Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. , w drodze przetargu, wybrał naszą instytucję do pełnienia funkcji operatora pożyczek (pośrednika finansowego) na Państwa obszarze.

Pożyczki przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, jak i dla przedsiębiorców już funkcjonujących na rynku, wspierając rozwojowe inwestycje. Nasze dotychczasowe doświadczenia wskazują, że klienci cenią sobie ta formę wsparcia za przejrzyste zasady, krótki czas oczekiwania, proste procedury oraz brak wkładu własnego.

Rozpoczynając dystrybucję pożyczek na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w województwie pomorskim, zapraszamy Państwa do współpracy. Z Wielkopolski wynosimy doskonałe doświadczenia współdziałania z jednostkami samorządu terytorialnego, w zakresie informowania mieszkańców i przedsiębiorców o możliwości skorzystania z dofinansowania. Planujemy kontynuować tą formułę na Państwa obszarze. W ramach współpracy proponujemy:

- przesłanie materiałów promocyjnych w formie elektronicznej do zamieszczenia na stronie internetowej, profilu w mediach społecznościowych czy w wydawanym przez gminę biuletynie/ magazynie,

- dostarczenie materiałów drukowanych, jak np. plakaty i ulotki do rozdystrybuowania na terenie Państwa siedziby,

- wspólną organizacje spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych wsparciem na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

Dane kontaktowe:

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Piekary 19, 61-823 Poznań, tel: +48 61 65 63 500, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 778-14-11-344, REGON: 634512019, KRS: 0000174198,
Kapitał zakładowy: 10 951 000,- PLN, Kapitał wpłacony: 10 951 000,- PLN

Słoneczny pociąg- rozkład jazdy

Drukuj

Pociąg Słoneczny 002W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.
Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.
Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu. Wakacyjnemu połączeniu stolicy z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.

Pismo 

Rozkład jazdy pociągu Słoneczny 2018 002

 

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

Drukuj

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin3 170518

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin2 170518

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin1 170518

 

komunikat o zagrozeniu upraw roslin 090518

UWAGA !!! ZAGROŻENIE ASF!!!

Drukuj

Informacja - PDF

Zasady BIOASEKURACJI - PDF

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo