Mammografia

Drukuj

ZBADAJ SIĘ I ZYSKAJ SPOKÓJ

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlategouprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Główczyce –  8 marca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Hali Sportowej, ul. Skórzyńska

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

mammografia2019

Zachęcamy, pozostaw 1% podatku w Gminie Główczyce

Drukuj

Wykorzystujmy możliwość, jaką stwarzają nam przepisy prawa i wspierajmy organizacje pożytku publicznego 1% naszego podatku, a szczególnie tych mieszkańców naszej gminy, którzy potrzebują wsparcia.
Organizacje pożytku publicznego to przede wszystkim stowarzyszenia i fundacje, które prowadzą działalność na rzecz ogółu społeczeństwa lub grupy wyodrębnionej ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną.
Wszystkie te organizacje działają po to, aby poprawić jakość naszego życia. Ludzie skupieni w tych organizacjach to najczęściej społecznicy i wolontariusze, którzy za trud swojej pracy, poświęconej na rzecz innych, nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.
My, jako podatnicy, możemy pomóc organizacjom pożytku publicznego, przekazując na ich rzecz 1% naszego podatku dochodowego.
U nas również działają organizacje pożytku publicznego. Pomagając im, pomożemy naszym najbliższym – rodzinom, przyjaciołom, znajomym, sąsiadom i sobie samym.
Poniżej zamieszczamy informacje o organizacjach pożytku publicznego prowadzących działalność na rzecz mieszkańców gminy Główczyce oraz o tym, jak przekazać 1% podatku.
Zachęcamy organizacje lub osoby znajdujące się pod ich opieką z terenu Gminy Główczyce do przesyłania informacji o celu oraz numeru KRS na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , które będziemy sukcesywnie udostępniać na naszej stronie internetowej.

DZIUBA ALEKSANDRA
KRS – 0000186434
W rubryce informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% - 395/D DZIUBA ALEKSANDRA
Należy zaznaczyć w PIT pole „Wyrażam zgodę"

1  podatku Cukrzyca

 

KRÓLIK WOJCIECH
KRS – 0000037904
W rubryce informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% - 23526 WOJCIECH KRÓLIK

Krlik

 

MORGAŚ MARZENA
KRS – 0000270809
W rubryce informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%Morgaś 7989

Morga

 

OSP GŁÓWCZYCE
KRS – 0000116212
W rubryce informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% - OSP GŁÓWCZYCE 76-220 Główczyce ul. Słupska 17

OSP Gwczyce

 

 

Wojewoda Pomorski ogłosił żałobę na terenie województwa pomorskiego

Drukuj

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej - podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza – poinformował Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski.

Dofinansowanie dla klubów sportowych

Drukuj

logotyp KLUB

Kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019.

W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 40 mln zł.
Rządowy Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Kwota dofinansowania wynosi:
10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.
Więcej informacji...

 

Kolejna edycja Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Drukuj

Kolejna edycja Funduszu Inicjatyw Obywatelskich wystartowała.
Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego do konkursu FIO 2019.

Najważniejsze informacje:
- termin składania ofert upływa 21 stycznia 2019 r. o 16.15,
- projekty mogą być realizowane od 1 stycznia 2019 r. do 30 listopada 2020 r.,
- maksymalna kwota dotacji na jeden rok to 150 000 zł (na projekty dwuletnie maksymalnie 300 000 zł).

więcej informacji...

Wiadomości

bip  glowczyce SIP     

                         

logo GAZ SYSTEM         brenna        partnerstwo