Logo Gmina Główczyce

Dotacja na odnowę Kościoła św. Antoniego w Żelkowie

W dniu 14 listopada 2025 r. została podpisana umowa o przekazanie środków publicznych w formie dotacji celowej pomiędzy Gminą Główczyce, reprezentowaną przez Wójta Rafała Teterkę, a Diecezją Pelplińską – Parafią Rzymskokatolicką pw. Przemienienia Pańskiego we Wrześciu, reprezentowaną przez Księdza Proboszcza Andrzeja Osowskiego.
 Kwota dotacji: 30 000 zł.
Środki zostaną przeznaczone na renowację drzwi frontowych oraz rekonstrukcję naświetlenia w Kościele Filialnym pw. św. Antoniego w Żelkowie.

Cieszymy się, że możemy wspierać zachowanie i odnowę naszych zabytków, aby służyły kolejnym pokoleniom.

1-(3) 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności