Logo Gmina Główczyce

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Główczyce 

11 listopada świętowaliśmy wspólnie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, oddając hołd Bohaterom, którzy z odwagą i poświęceniem walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Uroczystości miały niezwykle podniosły i pełen patriotyzmu charakter. 


W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wójt Gminy Rafał Teterka, Przewodniczący Rady Gminy Michał Matkowski, Radni, Dyrektorzy i Kierownicy podległych jednostek, Prezesi i Ochotnicy jednostek OSP, Koła Gospodyń Wiejskich oraz licznie zgromadzeni Mieszkańcy. 


Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. proboszcz Dariusz Presnal. Następnie delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem, oddając hołd dawnym mieszkańcom Gminy. Cały ceremoniał przebiegał w atmosferze głębokiego szacunku i zadumy. 
W GOK odbyło się uroczyste, pełne emocji śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem wokalistek z sekcji GOK oraz licznie zgromadzonej publiczności. 
W trakcie uroczystości podsumowano projekty „Działamy wspólnie – pamiętamy razem” oraz „Równać szanse”, dziękując uczestnikom za ich zaangażowanie. 
Wieczorem odbył się Nocny Rajd z flagami i pochodniami, który stworzył wyjątkowy, jednoczący i symboliczny finał obchodów. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg uroczystości! Dzięki Wam ten dzień miał tak wyjątkowy, podniosły i radosny charakter. 

Fot. Archiwum GOK w Główczycach

fot_GOK 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności