Logo Gmina Główczyce

Profilaktyka na kółkach, czyli dbamy o kości w Gminie Główczyce

Za nami wyjątkowo intensywny i prozdrowotny dzień! Dzisiaj nasi Mieszkańcy mieli okazję bezpłatnie przebadać się w kierunku osteoporozy. Specjalny bus diagnostyczny odwiedził aż dwie lokalizacje w naszej gminie!   

  W Główczycach (przy GOK) badaliśmy się w godzinach porannych,   W Stowięcinie (przy Szkole Podstawowej) mobilny punkt działał po południu.

Zainteresowanie było ogromne – dzięki silnemu wsparciu ze stolicy naszego powiatu przygotowaliśmy dla Was prawie 100 miejsc badawczych.  Badania były szybkie, bezpieczne i dostępne na miejscu.
Wszystkie badania sprawnie i profesjonalnie przeprowadził elektroradiolog Grzegorz Pozorski, któremu składamy ogromne podziękowania za wielkie serce i fachową opiekę nad pacjentami!   
 

Konsultacje i doradztwo w auli GOK
Jednocześnie w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach mieszkańcy mogli całkowicie bezpłatnie skorzystać z profesjonalnego wsparcia i doradztwa przygotowanego przez:
 - Amazonki Słupsk – dzieliły się bezcenną wiedzą na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi, nauką samobadania oraz wsparciem.
-  Polskie Towarzystwo Stomijne Pol-ilko – służyło fachową pomocą, poradami i konsultacjami we wszystkich sprawach dotyczących pacjentów ze stomią.
-  KSON Oddział Słupsk (Karkonoski Związek Osób Niepełnosprawnych) – wspierał radą i informacjami osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich.

Dziękujemy Wam, drodzy Mieszkańcy, za tak liczną obecność i odpowiedzialne podejście do profilaktyki! Zdrowie ma się tylko jedno!

Osteobus 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności