Logo Gmina Główczyce

Wójt Gminy Główczyce podpisał umowę w sprawie dowozu dzieci z terenu gminy Główczyce na pływalnie do Słupska i Lęborka.

W ramach Projektu „Aktywna Szkoła – raz, dwa, trzy” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, Wójt Gminy Główczyce Rafał Teterka podpisał umowę z przewoźnikiem Panem Michałem Łyczkiem w sprawie dowozu dzieci z terenu gminy Główczyce na pływalnie do Słupska i Lęborka.

Od września do grudnia z lekcji pływania pod opieką instruktorów skorzysta 120 uczniów. W harmonogramie zaplanowanych jest 10 wyjazdów.  

Program jest kontynuacją Projektu, który został zainicjowany w zeszłym roku. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz przyczynił się do nabycia przez nich podstawowych umiejętności pływania, a przez to do rozwoju ogólnej sprawności fizycznej i kształtowania prawidłowej postawy ciała.

image2 490755216_1093066939518400_3820407823885466819_n 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności