Logo Gmina Główczyce
Powróć do: Projekty oświatowe

Rządowy Program „Posiłek w szkole i w domu” 2025

posilek_w_szkole_-_logo 

25 000 zł dla Szkoły Podstawowej w Stowięcinie na stołówkę

Szkoła Podstawowa w Stowięcinie otrzymała 25 000 zł dofinansowania w ramach modułu 3 rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu”, którego celem jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających uczniom spożywanie posiłków w trakcie pobytu w szkole.

Środki zostaną przeznaczone na remont oraz doposażenie kuchni i jadalni, co pozwoli na poprawę warunków żywieniowych uczniów.

Program skierowany jest do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe oraz publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. Wsparcie finansowe obejmuje m.in. doposażenie i podniesienie standardu funkcjonujących stołówek szkolnych.

posilek_w_szkole_-_zdjecie