Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Główczyce
Podczas wczorajszej Sesji Absolutoryjnej Rada Gminy Główczyce jednogłośnie udzieliła Wójtowi Gminy Rafałowi Teterce wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok.
Wotum zaufania jest oceną całokształtu działań Wójta i realizowanej polityki samorządowej, natomiast absolutorium stanowi potwierdzenie prawidłowego wykonania budżetu gminy oraz odpowiedzialnego gospodarowania finansami publicznymi.
Rada Gminy przyjęła również sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2025 rok.
Miniony rok był czasem intensywnej pracy i realizacji wielu ważnych inwestycji. Na rozwój Gminy Główczyce przeznaczono ponad 18,5 mln zł.
Dochody gminy osiągnęły poziom 78,7 mln zł (99,22% planu), natomiast wydatki wyniosły ponad 82,3 mln zł (93,17% planu). Jednocześnie udało się ograniczyć deficyt budżetowy z planowanych 15 mln zł do około 3,6 mln zł.
Osiągnięte wyniki są efektem wspólnej pracy Radnych, Sołtysów, kierowników jednostek organizacyjnych, pracowników Urzędu Gminy, gminnych spółek i instytucji oraz zaangażowania mieszkańców.
Szczególne podziękowania kierowane są do wszystkich osób zaangażowanych w codzienną pracę na rzecz rozwoju naszej gminy – w szczególności Zastępcy Wójta Joanny Lipczyńskiej oraz Skarbnik Gminy Marioli Barny za profesjonalizm, odpowiedzialność i zaangażowanie.
Przed Gminą Główczyce kolejne wyzwania, inwestycje i działania na rzecz dalszego rozwoju naszej lokalnej wspólnoty.

