Zielone zmiany w Gminie Główczyce stają się faktem!
Wójt Gminy Główczyce, przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Marioli Barna, podpisał umowę na realizację projektu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury na terenie Gminy Główczyce poprzez utworzenie łąk kwietnych”
Wykonawcą tej „zielonej rewolucji” zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe LOREK Piotr Lorek ze Słupska. Nadzór inwestorski nad realizacją zadania sprawować będzie Biuro Projektów Drogowych Janusz Lang.
Już wkrótce w miejscowościach Rumsko, Izbica oraz Choćmirówko powstaną malownicze łąki kwietne, ogrody deszczowe oraz przestrzenie rekreacyjne z elementami małej architektury. To inwestycja, która nie tylko upiększy nasze miejscowości, ale również wesprze owady zapylające , poprawi retencję wody oraz przyczyni się do ochrony lokalnej przyrody.
Będziemy Was na bieżąco informować o postępach prac!

